Mosaic tiles Home Multi Teal 32.7x32.7 - Square Wall and floor Glass
Mosaic tiles Home Multi Teal 32.7x32.7 - Square Wall and floor Glass
View the Mosaic tiles Home Multi Teal 32.7x32.7 - Square Wall and floor Glass
The MZT Home series introduces a refreshing design with these glossy square glass mosaic tiles in green. These tiles are an ideal choice for those looking to create a vibrant and natural ambiance in both wall and floor applications.
Product details:
- Brand: MZT
- Finish: Glossy
- Material: Glass
- Subseries: Home
- Shape: Square
- Sheet size: 32.7 × 32.7 cm
- Thickness: 4 mm
- Color: Green
Packaging and specifications:
- Application: Wall and floor tiles
- Contents per box: 12 sheets (1.07 m² per box)
- Availability: Available as a complete box or as a sample
Application:
MZT Home Green Glass Tiles bring a touch of freshness and energy to any room. Suitable for bathrooms, kitchens, or living rooms, they give your interior a stylish look with a touch of color.
The glossy surface enhances light reflection, giving your spaces a bright and open feel. These tiles are easy to maintain, durable, and an ideal choice for anyone looking to add a touch of natural elegance to their interior.
The mosaic tiles can be ordered per box with a total surface area of 1.07 m² . The sheet size is 32.7 x 32.7 cm and is 4 mm thick.
Contents per box are 1.07 m2 .
About these mosaic tiles
Regarding the origin of MZT's mosaic products, they are manufactured in Spain. MZT is known for its innovative designs and high-quality materials.
| Brand | MZT |
| Finishing | Glossy |
| Material | Glass |
| Subserie | Home |
| Form | Vierkant |
| Sheet size | 32.7x32.7 cm |
| Sheets per box | 12 |
| Floor/wall | Wall and floor |
| Box contents in m2 | 1.07 |
| Colour | Groen |
| Brand | MZT |
| Finishing | Glossy |
| Material | Glass |
| Subserie | Home |
| Form | Square |
| Sheet size | 32.7x32.7 cm |
| Sheets per box | 12 |
| Floor/wall | Wall and floor |
| Box contents in m2 | 1.07 |
| Colour | Groen |
| Thickness | 4 mm |
Afhalen
Vrijwel al onze artikelen kunnen ook worden afgehaald. Zo kunt u verzendkosten besparen en tegels (indien op voorraad) dezelfde dag nog afhalen.
Let wel op: Artikelen kunnen een andere afhaallocatie hebben.
Afhaallocaties
| PRODUCT/MERK | AFHAALLOCATIE |
|---|---|
| Terre d’Azur Porto Porto Tegeltjes 10 x 10 CM | Hoge Randweg 13, 5408 NB Volkel, Nederland |
| The Mosaic Factory | Canadabaan 7C, 5388 RT Nistelrode, Nederland |
| Dateg | Fahrenheitstraat 6c, 7461 JA Rijssen, Nederland |
| Stone Line | Peelbaan 3, 5121 DB Rijen, Nederland |
| Terre d’Azur | Peelbaan 3, 5121 DB Rijen, Nederland |
| Overige merken | Afhalen niet mogelijk |
Levertijd
Vrijwel al onze artikelen worden binnen 3 werkdagen thuisbezorgd. Wil je een exacte leverdatum? Neem dan even contact met ons op voor uw bestelling.
Spoedleveringen zijn daarnaast ook mogelijk.
Pakketdienst
Wij maken bij relatief kleine bestellingen gebruik van de pakketdiensten DPD & DHL.
Voor de grotere bestellingen wordt er gebruik gemaakt van koeriersdiensten die een pallet bij u af komen leveren.

